(Nog) geen radiozender voor SBS Belgium

donderdag 14 juli 2016

Vrijdag wordt op de Vlaamse ministerraad officieel beslist dat er geen vierde commerciële radiozender bijkomt. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

Dat is slecht nieuws voor SBS Belgium (VIER en VIJF). Die groep wil al langer een eigen radiozender en had gehoopt dat het nu zo ver zou zijn. Experten hebben echter besloten dat een extra zender de andere radiozenders teveel zou benadelen.


Zowel VRT als MEDIALAAN waren geen voorstander van een vierde commerciële speler op de radiomarkt. Buiten het feit dat de bestaande omroepen een extra concurrent zouden krijgen, speelde ook het frequentiepakket een rol. De frequenties voor de nieuwe zender zouden beter zijn dan die van JOE FM (MEDIALAAN). Bij de VRT vreesde men zeven frequenties te verliezen, waardoor Radio 2 in Oost-Vlaanderen in de problemen zou komen.

Wanneer de beslissing valt, kan SBS Belgium in beroep gaan. Het bedrijf kan ook wachten op de omschakeling van FM naar digitale radio (DAB+). Dat betekent vooral meer plaats voor radiozenders. Maar de deadline voor die overstap is pas 2022.

Bron: hln.be

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Jan Smit met 'Beste Zangers'

Het is de avond van Zoë Livay. De jongste zangeres van de groep brak door met ‘Ik zing’ en maakt indruk met openhartige liedjes over haar leven. Yves Berendse vertolkt ‘Patronen’, waarin Zoë de complexe band met haar moeder bezingt. Jeangu Macrooy zingt ‘Iemand anders’, een lied over jezelf anders voordoen om geaccepteerd te worden, iets wat zowel hij als Zoë in het verleden deden. Clouseau zorgt met ‘Ik zing’ voor een feestelijk moment, waarbij Koen zijn beste Mick Jagger-moves laat zien.

'Beste Zangers', om 20.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.

Dossiers